Instalacja grzewcza w podłodze wcale nie jest luksusem, na który mogą pozwolić sobie jedynie osoby budujące swój dom od podstaw. Ogrzewanie podłogowe w bloku staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Ciepło od podłogi rozprzestrzenia się równomiernie i komfortowo po wszystkich pomieszczeniach. Aby zamontować je u siebie, musisz spełnić kilka warunków. Nie jest to jednak szczególnie trudne.
Ogrzewanie podłogowe w bloku – warunki
Przede wszystkim, potrzebna Ci będzie zgoda wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni. Bez tego nie wolno zabierać się za żadne prace modernizacyjne w zakresie ogrzewania swojego mieszkania. Kolejną sprawą jest sama wysokość pomieszczeń. Niektóre są zbyt niskie i nie da się położyć w nich podłogówki. Instalacja grzewcza jeszcze bardziej podniosłaby podłogę. Czasem różnica może być na tyle duża, że nie będzie się dało wygodnie funkcjonować w pomieszczeniu. Ostatnim ważnym aspektem jest sama konstrukcja budynku. Strop musi być na tyle wytrzymały, by unieść dodatkowy ciężar.
Upewnij się też, czy izolacja budynku jest na tyle sprawna, że ogrzewanie podłogowe w bloku będzie się opłacało. Wszystkie warunki spełnione? W takim razie pora zdecydować się na rodzaj podłogówki. Do mieszkań w bloku zdecydowanie częściej wybiera się elektryczną instalację. Wodna jest tańsza, lecz bardziej skomplikowana, cięższa i grubsza. Elektryczne ogrzewanie podłogowe w bloku jest po prostu łatwiej zamontować.
Zalety podłogówki w bloku
Odpowiednio zamontowane ogrzewanie podłogowe w bloku może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że daje ogromny komfort użytkowania – to jeszcze może oznaczać długofalowe oszczędności. Co więcej, elektryczną instalację stosunkowo łatwo połączyć z tradycyjnymi grzejnikami. Nie musisz więc decydować się na podłogówkę w każdym pomieszczeniu.
Darmowa wycena ogrzewania podłogowego – nie zwlekaj, napisz do nas już teraz!