Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Dotacje do fotowoltaiki, choć trudno je uzyskać, mogą spowodować, iż inwestycja w panele fotowoltaiczne stanie się niezwykle przystępna. Z odsieczą nadchodzą specjalne programy regionalne, rządowe oraz unijne, proponujące dotacje na fotowoltaikę, natomiast w rezultacie dużą obniżkę wydatków poniesionych poprzez inwestora. Jeżeli planujemy uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki, to pierwszym głównym źródłem informacji winien być odpowiedni oddział w urzędzie miasta czy gminy. Kupimy tam informacje na temat regionalnych projektów dopłacenia do ogniw słonecznych. Komu więc może zostać przyznana dotacja na panele fotowoltaiczne?

dotacje-na-panele-fotowoltaiczneProgram Mój Prąd

Od 2019 roku działa Program „Mój Prąd”, w ramach jakiego osoba fizyczna będąca posiadaczem nowej instalacji fotowoltaicznej może liczyć na niezwrotną dotację w wielkości 5 000 zł. Dopłata dotyczy instalacji o optymalnej mocy 10 kWp. Wniosek składany jest do NFOŚiGW (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) bezpośrednio czy przez spółkę montującą instalację fotowoltaiczną. Nabór trwa poprzez cały rok, natomiast dotacja nie liczy się do przychodu oraz nie należy uwzględniać jej w oświadczeniu skarbowym. Dzięki programowi zostało przyłączonych instalacji o mocy aż 408MW. Jest to 1/3 mocy wszelkich prosumenckich źródeł PV w Polsce.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

Po pierwsze należy podkreślić, iż projekt ów poświęcony jest dla osób fizycznych, jakie pragną tworzyć energię elektryczną na swoje potrzeby. Beneficjet musi mieć zawartą umowę wszechstronną zarządzającą sprawy powiązane z wejściem do sieci energii elektrycznej wygenerowanej w mikroinstalacji. Taką umowę należy zgłosić do zakładu energetycznego. W celu uniknięcia kłopotów z otrzymaniem dofinansowania należałoby skorzystać z porady specjalistów. Program ów ma ograniczony czas składania wniosków oraz ograniczony budżet.

Skontaktuj się z nami po darmową wycenę systemu fotowoltaiki!