Nieefektywne piece w domach prywatnych odpowiadają za duży procent zanieczyszczeń powietrza. Procesy spalania paliw kopalnianych skutkują bardzo niekorzystną jakością powietrza. Jednakże z takiej właśnie energii korzystają zarówno domy rodzinne, jak i przemysł – fabryki, transport, itp. W Polsce szczególnym problemem tego typu są przestarzałe kotły i zła jakość spalanych w nich paliw.
Dofinansowanie na wymianę pieca
Wymianę pieca możesz wykonać na własną rękę. Jest to jednak dość duży koszt i warto zainteresować się możliwością dofinansowań. Różne gminy oferują specjalne programy na modernizację ogrzewania dla swoich mieszkańców. Wymiana pieca może kosztować pomiędzy 1 a nawet 40 tys. zł. Jeśli zdecydujesz się na nową, ekologiczną technologię grzewczą, możesz otrzymać od gminy dofinansowanie na sporą część tej ceny. Dokładna kwota zależy od środków, jakimi dysponuje dane miasto.
Decydując się na wymianę pieca, postaraj się dobrać urządzenie ekologiczne i najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Nowoczesny, wydajny piec może zmniejszyć emisję dwutlenku węgla oraz koszty ogrzewania. Z pomocą nowego pieca, przyczynisz się do widocznych oszczędności oraz poprawy jakości powietrza w Twoim otoczeniu. Jest to Twój własny wkład w ochronę klimatu i stworzenia lepszej przyszłości następnym pokoleniom.
Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca?
Jeśli chcesz skorzystać z dotacji na wymianę pieca w domu, najlepiej zabrać się do tego jak najszybciej. Zacznij od rozeznania się w temacie dofinansowań w swoim mieście. Następnie prawidłowo wypełnij wniosek, podpisz go i złóż w placówce. Pamiętaj o dołączeniu wszystkich niezbędnych załączników. Musisz też wyrazić zgodę na wizytę kontrolerów z Urzędu Miasta. Po złożeniu wniosku rozliczeniowego z fakturami, jesteś już tylko o krok od nowego pieca. Dofinansowanie na wymianę pieca otrzymasz po skończeniu montażu.